Gory Karkonosze

Mapa Svoboda nad Úpou

Svoboda nad Úpou

Górskie miasteczko Svoboda nad Upou leży na wysokości 516 m npm., we wschodniej części Karkonoszy w dolinie Upy i Jańskiego potoku, na zboczach Rychorskich wzgórz. Ze względu na swoje położenie i szybki rozwój coraz bardziej staje się miejscem wyszukiwanym przez turystów. Spacerkiem można się wybrać na wzgórze Muchomór, do uzdrowiska Jańskie Łaźnie na kolejkę linową na Czarną górę lub połazikować po wzgórzach Rychorskich, gdzie znajduje się rezerwat puszczy bukowskiej. Na dniach zostanie otwarta edukacyjna ścieżka „Via Piette“. Svoboda nad Upą to miasto z tradycją produkcji papieru. Miasteczko oferuje szereg możliwości zakwaterowania, możliwości spędzenia wczasów formą aktywnego wypoczynku także dla rodzin z małymi dziećmi. Można tutaj skorzystać z jazdy konnej, iść na ryby, zagrać bowling lub w tenisa stołowego. Poza tym można obejrzeć walkę szermierską, wyruszyć na wycieczkę rowerową, wypożyczyć rower lub hulajnogę. W okresie zimowym skorzystać z usług areału narciarskiego i skibusa.

Svoboda nad Upou - historia

W XVI wieku tutaj była tylko osada górników, którzy próbowali swoich sił w poszukiwaniu złota wśród krzemieni. Z czasem górnicy zaczęli pracować w kopalniach. Priwilegium wolności (svobody) wydobywczej –stąd nazwa miasta- umożliwiło rozwój górnictwa. Dopiero 30-letnia wojna przyczyniła się do stagnacji a z czasem (XVIII w.) do zupełnego końca górnictwa.W tym czasie nastąpił rozwój przemysłu tekstylnego-tkactwo- i gospodarstwa pasterskiego. Wielką rolę dla tego miasteczka i przemysłu papierniczego miało połączenie kolejowe z resztą świata. W XIX wieku.

Svoboda nad Upou – skiareał Mlade Buky

Zupełnie niedaleko bo 2 km od Svobody nad Upą znajduje się skiareał Mlade Buky - Pekelsky vrch (550 – 670 m npm.). Wciągu ostanich paru lat na Pekelskim vrchu powstał nowoczesny areał narciarski, którego dewizą jest oferowanie usług na najwyższym poziomie. Areał znajduje się w bardzo dogodnym miejscu, bo na głównej trasie z Trutnova do Pec pod Śnieżką. W areale znajduje sie duży bezpłatny parking, 7 wyciągów o różnej długości i różnym stopniu trudności, rampa“U“ dla snowboardzistów, snowpark, sztuczne naśnieżanie, oświetlenie nartostrad. Właśnie z powodów wyżej wymienionych tysiące turystów rocznie odwiedza ten areał, by poszaleć na nartach i snowboardzie. Areał oczywiście dysponuje również 2 wyciągami Krtecek i Rosnicka, przeznaczonymi dla dzieci i początkujących.

Dzięki idealnemu położeniu, wyśmienitemu wyposażeniu i licznym możliwościom narciarskim Skiareał Mlade Buky jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez początkujących izaawansowanych narciarzy. Areał jest w okresie zimowym czynny codziennie do 21.00 godziny. Dla miłośników narciarstwa biegowe są przygotowane trasy o łącznej długości 5 km, które są połączone z Karkonozską trasą.

W areale znajdują się dwa punkty gastronomiczne i kiosk szybkiej obsługi bezpośrednio na parkingu. W areałe jest bezpłatny nowoczesny węzeł socjalny (WC). Ski serwis oferuje oprócz wypożyczalni sprzętu sportowego również na wysokim poziomie szkółki narciarskie.

Svoboda nad Upou jest znanym centrum turystyki i sportów zimowych. Przez cały obszar Svobody nad Upą prowadzi gęsta sieć szlaków turystycznych i tras rowerowych, które z pewnością pozwolą na przeżycie niezapomnianych wrażeń.

Svoboda nad Úpou

 

Nowości z Karkonoszy

Chcesz mieć regularne informacje na temat wydarzeń w Karkonoszach na e-mail?

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Karkonoszach

Kompletna oferta zakwaterowania

Wellness hotel SVORNOST,

Harrachov

Wellness hotel SVORNOST

1 190 CZK

Chata NA SPICI,

Benecko

Chata NA SPICI

1 680 CZK

Pensjonat BORUVKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat BORUVKA

500 CZK

Interhotel MONTANA,

Szpindlerowy Młyn

Interhotel MONTANA

1 290 CZK

Wellness Hotel ASTRA,

Szpindlerowy Młyn

Wellness Hotel ASTRA

1 150 CZK

Hotel SPINDLEROVA BOUDA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel SPINDLEROVA BOUDA

1 150 CZK

Hotel sanatoryjny TERRA Superior,

Janské Lázně

Hotel sanatoryjny TERRA Superior

1 550 CZK

Hotel OLYMPIE,

Szpindlerowy Młyn

Hotel OLYMPIE

1 145 CZK

Hotel PYTLOUN,

Harrachov

Hotel PYTLOUN

780 CZK

OREA Vital Hotel SKLAR,

Harrachov

OREA Vital Hotel SKLAR

1 725 CZK

Pinia Hotel & Resort,

Szpindlerowy Młyn

Pinia Hotel & Resort

1 450 CZK

Pensjonat ALENKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat ALENKA

1 400 CZK

Sport hotel POMI,

Harrachov

Sport hotel POMI

750 CZK

Apartamenty ALICE,

Harrachov

Apartamenty ALICE

500 CZK

Hotel DIANA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel DIANA

920 CZK

Pensjonat FAMILIA,

Harrachov

Pensjonat FAMILIA

520 CZK

Hotel HORIZONT,

Pec pod Sněžkou

Hotel HORIZONT

1 725 CZK

Hotel HARRACHOV INN,

Harrachov

Hotel HARRACHOV INN

810 CZK

Hotel  AQUA PARK,

Szpindlerowy Młyn

Hotel AQUA PARK

2 400 CZK

Hotel ALFONSKA,

Benecko

Hotel ALFONSKA

690 CZK

Hotel Parkhotel HARRACHOV,

Harrachov

Hotel Parkhotel HARRACHOV

1 140 CZK

Hotel JOSEFOVA BOUDA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel JOSEFOVA BOUDA

1 620 CZK

HARRACHOVKA Hotel,

Harrachov

HARRACHOVKA Hotel

745 CZK

HARMONY Club Hotel,

Szpindlerowy Młyn

HARMONY Club Hotel

2 200 CZK

Hotel ESPRIT,

Szpindlerowy Młyn

Hotel ESPRIT

590 CZK

Hotel STUMPOVKA,

Rokytnice nad Jizerou

Hotel STUMPOVKA

1 900 CZK

Hotel PRAHA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel PRAHA

1 650 CZK

Hotel ZATISI,

Szpindlerowy Młyn

Hotel ZATISI

1 914 CZK

Hotel SKICENTRUM,

Harrachov

Hotel SKICENTRUM

995 CZK

Hotel START,

Szpindlerowy Młyn

Hotel START

1 880 CZK

 

Karkonosze

Pakiety za korzystne ceny

Kompletna oferta pakietov

 

Szukaj zakwaterowania

Pokaż PAKIETY SPECJALNE

 

Karkonosze 

Karkonosze są najwyższym masywem górskim w Czechach. Śneżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie Czech. W sezonie zimowym Karkonosze są najczęściej wyszkiwanym regionem w Czechach. Szeroka oferta zakwaterowania w Karkonoszach: chaty, chałupy, hotele i pensjonaty. Karkonosze i zakwaterowanie w tych górach to dla wszystkich miłośników "białego szaleństwa" czyli wszelkich sportów nie tylko zimowych raj na ziemi, nie wspominając o tajemniczej niedotkniętej przez cywilizację przyrodę, którą można podziwiać w ramach aktywnego wypoczynku z rowerowego siodła, podczas pieszej turystyki lub zjadzu na nartach. Karkonosze oferuje wspaniałe warunki narciarskie od grudnia aż do kwietnia. Nartostrady znajdują się na wysokości od 700-1300 m npm. Serwis informacyjny Góry-Karkonosze.pl zawiera wszelkie informacje turystyczne potrzebne podczas odwiedzin Karkonoszy. 

 
HotelPension.cz Intours Wellness-Tip.cz