Gory Karkonosze
Gdzie pojeździć na nartach biegowych z dziećmi w okolicach Harrachova i Karkonoszy

15.02.2022

Gdzie pojeździć na nartach biegowych z dziećmi w okolicach Harrachova i Karkonoszy

  • Venue: Krkonoše

Nie musicie się obawiać, że tutejsze górskie tereny będą zbyt trudne dla dzieci, wśród karkonoskich tras znajdziecie trasy, którymi z łatwością poradzi sobie każdy mały narciarz biegowy. Ponadto pokochasz relaksującą jazdę. Są to miejsca, w których biały ślad jest regularnie korygowany. W tym roku dzięki sporej ilości śniegu nie brakuje tras w niżej położonych miejscowościach, takich jak Jilemnice czy Vrchlabí. Zapraszamy na miłą rodzinną wycieczkę w Karkonosze!

Wokół Mumlavy w Harrachovie

Gdy kolejki linowe znów będą kursować, koniecznie wybierzcie się na wycieczkę w okolice Harrachova ze starszymi dziećmi. Daj się zabrać na Diabelską Górę. Następnie zejdź na skałę Jana i dalej do Studenova. Przyjemna podróż prowadzi dalej wilgotną równiną do Ručičky, gdzie w kiosku można coś przekąsić. Następnie skręć w Kládová cesta, która zabierze Cię na krakonoskie śniadanie. Stąd zjedziesz wokół Mumlavy do Harrachova.

Trasa mierzy 17 km, ale w większości prowadzi w dół. Najbardziej wymagająca jest Kládová cesta z Ručičky na krakowskie śniadanie. Choć biegnie wzdłuż konturu, dzieciom wyda się nieskończenie długa (6,5 km). Trasę można skrócić o 3 km przez Zadní Plech, ale jest to trasa dla narciarzy biegowych wyczynowych – zdecydowanie nie polecamy jej dla dzieci. Nie jest utrzymywana, jest bardzo stroma i w większości pokryta dużą ilością śniegu. Jeśli dzieci nie chcą iść na śniadanie w Krakonoszach, skróćcie swoją podróż w schronisku U Maštale do rozdroża Luboch w Mumlavské dol.

Granica Karkonoszy i Gór Izerskich w Paseky

Paseky nad Jizerou to wieś górska w powiecie semilskim, w regionie libereckim, w zachodnich Karkonoszach na granicy Gór Izerskich, po prawej stronie Kopalni Izerskiej. Znajdziesz tu piękne i niezbyt wymagające trasy biegowe Paseky - Štěpánka, Paseky - Kořenov i można stamtąd pobiec na Jizerkę.

Trasy „Okolo Hvězdy” i „Okolo Bílé skály” są częścią projektu „Krkonoski raj dla narciarzy biegowych”. Ten system zmodyfikowanych tras składa się z zewnętrznego i wewnętrznego obwodu. Obwód wewnętrzny mierzy 7 km, a wewnętrzny 13 km. Obie trasy prowadzą również do wieży widokowej Štěpánka.

Vejsplachy w Vrchlabí

Nawet w Karkonoszach można znaleźć trasy, które nie są zbyt wymagające i będą odpowiadać małym początkującym narciarzom biegowym. I nie musisz jeździć w obrębie parku narodowego - wspaniałe trasy znajdziesz wokół stawu Kačák w Vejsplašu, na południowym krańcu Vrchlabí. Trasy są regularnie ratrakowane i oświetlone codziennie do godziny 20:00.

Trasy biegną po dłuższych trasach w kierunku Horní Branná i Kněžice. W Kněžicach są bardzo ładne trasy, odpowiednie dla rodzin z dziećmi, połączone z Benecko i wieżą widokową Žalý.

Hrabina Jilemnice

Obszar Hraběnki ze szlakami turystycznymi i wyścigowymi przeznaczony jest dla mniej doświadczonych i początkujących narciarzy biegowych. Tutaj znajdziesz tory wyścigowe o długości prawie 20 km, a także turystyczną trasę biegową „Bądź fit”. Ta trasa jest naprawdę dla każdego; od małych dzieci po sprawnych sportowców i seniorów. Cała trasa jest oznaczona żółto-czarnym znakiem z napisem „Bądź fit” oraz zdjęciem narciarza biegowego.

Bycie fit zaczyna się w miejscu zwanym U-komórkami. Trasa poprowadzi Cię wokół kaplicy św. Izydora, wzdłuż lasu do Hotelu Vyhlídka. Ścieżka wokół szczytu Kozinec idzie dalej, potem przez chwilę skorzystasz z Jilemnickiej trasy rowerowej nr 4206.

Benecké kolečko i droga do Mísečky

Dla miłośników narciarstwa biegowego Benecko to prawdziwy raj. Trasy połączone z pobliskim terenem narciarstwa biegowego w Mísečkach tworzą jeden z najpiękniejszych i największych terenów sportowych w Karkonoszach. System kilku połączonych ze sobą obwodów o różnych długościach i trudnościach.

Wybierzcie się z małymi dziećmi do Benecké kolečko – ma łagodny profil, rewelacyjne widoki na Kotel i okolicę i znajduje się w samym centrum wsi. Długość trasy ok. 1 km, jest regularnie dostosowywana do jazdy na łyżwach i klasykach. Punktem wyjścia jest parking centralny przy Hotelu Skalka.

Z Benecko do Horní Mísečky (lub odwrotnie) jest 9 km przez piękną przyrodę Karkonoszy wzdłuż drogi Buchar. Możesz odpocząć na słynnym skrzyżowaniu Rovinka, gdzie znajdziesz kiosk z przekąskami. Po drodze można odwiedzić konie z dziećmi na farmie Hucul pod Janovou horou.

wróć

 

Nowości z Karkonoszy

Chcesz mieć regularne informacje na temat wydarzeń w Karkonoszach na e-mail?

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Karkonoszach

Kompletna oferta zakwaterowania

Wellness hotel SVORNOST,

Harrachov

Wellness hotel SVORNOST

1 190 CZK

Chata NA SPICI,

Benecko

Chata NA SPICI

1 680 CZK

Pensjonat BORUVKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat BORUVKA

500 CZK

Interhotel MONTANA,

Szpindlerowy Młyn

Interhotel MONTANA

1 290 CZK

Wellness Hotel ASTRA,

Szpindlerowy Młyn

Wellness Hotel ASTRA

1 150 CZK

Hotel SPINDLEROVA BOUDA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel SPINDLEROVA BOUDA

1 150 CZK

Hotel sanatoryjny TERRA Superior,

Janské Lázně

Hotel sanatoryjny TERRA Superior

1 550 CZK

Hotel OLYMPIE,

Szpindlerowy Młyn

Hotel OLYMPIE

1 145 CZK

Hotel PYTLOUN,

Harrachov

Hotel PYTLOUN

780 CZK

OREA Vital Hotel SKLAR,

Harrachov

OREA Vital Hotel SKLAR

1 725 CZK

Pinia Hotel & Resort,

Szpindlerowy Młyn

Pinia Hotel & Resort

1 450 CZK

Pensjonat ALENKA,

Szpindlerowy Młyn

Pensjonat ALENKA

1 400 CZK

Sport hotel POMI,

Harrachov

Sport hotel POMI

750 CZK

Apartamenty ALICE,

Harrachov

Apartamenty ALICE

500 CZK

Hotel DIANA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel DIANA

920 CZK

Pensjonat FAMILIA,

Harrachov

Pensjonat FAMILIA

520 CZK

Hotel HORIZONT,

Pec pod Sněžkou

Hotel HORIZONT

1 725 CZK

Hotel HARRACHOV INN,

Harrachov

Hotel HARRACHOV INN

810 CZK

Sporthotel BOHEMIA,

Rokytnice nad Jizerou

Sporthotel BOHEMIA

1 000 CZK

Hotel  AQUA PARK,

Szpindlerowy Młyn

Hotel AQUA PARK

2 400 CZK

Hotel ALFONSKA,

Benecko

Hotel ALFONSKA

690 CZK

Hotel Parkhotel HARRACHOV,

Harrachov

Hotel Parkhotel HARRACHOV

1 140 CZK

Hotel JOSEFOVA BOUDA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel JOSEFOVA BOUDA

1 620 CZK

HARRACHOVKA Hotel,

Harrachov

HARRACHOVKA Hotel

745 CZK

HARMONY Club Hotel,

Szpindlerowy Młyn

HARMONY Club Hotel

2 200 CZK

Hotel ESPRIT,

Szpindlerowy Młyn

Hotel ESPRIT

590 CZK

Hotel STUMPOVKA,

Rokytnice nad Jizerou

Hotel STUMPOVKA

1 900 CZK

Hotel PRAHA,

Szpindlerowy Młyn

Hotel PRAHA

1 650 CZK

Hotel ZATISI,

Szpindlerowy Młyn

Hotel ZATISI

1 548 CZK

Hotel SKICENTRUM,

Harrachov

Hotel SKICENTRUM

995 CZK

 

Karkonosze

Pakiety za korzystne ceny

Kompletna oferta pakietov

 

Szukaj zakwaterowania

Pokaż PAKIETY SPECJALNE

 

Karkonosze 

Karkonosze są najwyższym masywem górskim w Czechach. Śneżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie Czech. W sezonie zimowym Karkonosze są najczęściej wyszkiwanym regionem w Czechach. Szeroka oferta zakwaterowania w Karkonoszach: chaty, chałupy, hotele i pensjonaty. Karkonosze i zakwaterowanie w tych górach to dla wszystkich miłośników "białego szaleństwa" czyli wszelkich sportów nie tylko zimowych raj na ziemi, nie wspominając o tajemniczej niedotkniętej przez cywilizację przyrodę, którą można podziwiać w ramach aktywnego wypoczynku z rowerowego siodła, podczas pieszej turystyki lub zjadzu na nartach. Karkonosze oferuje wspaniałe warunki narciarskie od grudnia aż do kwietnia. Nartostrady znajdują się na wysokości od 700-1300 m npm. Serwis informacyjny Góry-Karkonosze.pl zawiera wszelkie informacje turystyczne potrzebne podczas odwiedzin Karkonoszy. 

 
HotelPension.cz Intours Wellness-Tip.cz